Вознесенське міжрайонне управління водного господарства зобов’язали забезпечити своїх працівників спецодягом та взуттям

11 апреля, 2021 17 :08

За результатами планового  заходу контролю в Вознесенському міжрайонному управлінні водного господарства щодо дотримання вимог промислової безпеки,  охорони та гігієни праці серед іншого були виявлені порушення щодо забезпечення працівників спецодягом та взуттям. Про це повідомляє пресслужба управління Держпраці у Миколаївській області.

Зокрема, посадовими особами управління Держпраці встановлено, що працівники установи, зайняті в вологих умовах праці, не забезпечені спецвзуттям – гумовими чоботами. Роботодавець також порушує терміни видачі теплого спецодягу, потреба оновлення якого становить 1 раз на два роки. Суб’єкт господарювання веде особові картки щодо обліку спецодягу, спецвзуття, проте цей факт не забезпечує можливості  проведення необхідного моніторингу,  адже  в картках не зазначаються дати видачі та галузеві норми безоплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

У попередні роки  в установі не проводилися лабораторні дослідження умов праці на робочих місцях працівників, що не дозволило  визначити повний перелік працівників, яким має видаватися спецодяг задля запобігання нещасних випадків та профзахворюваності.

Тож з метою забезпечення дотримання вимог законодавства з питань охорони праці посадовими особами управління Держпраці були надані відповідні роз’яснення та висунуті зобов’язання щодо усунення  порушень. Зокрема, роботодавець має забезпечити працівників, зайнятих на  роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, безоплатно за встановленими нормами спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також мийними та знешкоджувальними засобами.