Горять звалища, очерет та суха трава: за добу миколаївські вогнеборці загасили сім пожеж

11 апреля, 2021 22 :05

Протягом доби, 10 квітня, вогнеборці Головного управління ДСНС України у Миколаївській області загасили 7 пожеж на відкритій території. Про це подомляє пресслужба ДСНС у Миколаївській області.

Горіли: суха трава, очерет, чагарники та сміття у м. Миколаєві (СВТ “Мічуріна” та на вул. Ковильна мкр Тернівка), вул. Небесної Сотні м. Баштанка, в межах садово-виноградного товариства “Пруди”, що у Вітовському районі, поблизу с. Трикрати та Новогригорівка  Вознесенської міської територіальної громади, с. Новоукраїнка Казанківської ОТГ на загальній площі 17 253 кв.м. Спричинили пожежі — необережне поводження з вогнем та навмисний підпал.

На всі випадки забезпечено оперативне реагування чергових караулів державних пожежно-рятувальних частин, загалом працювало 9 одиниць техніки та 27 осіб ДСНС, також допомогу надавала місцева пожежна охорона “Олександрівка”.

Окремо слід зупинитись на пожежах сміття на стихійних сміттєзвалищах. Так на вул. Ковильна мкр Тернівка, без перебільшення, навезені гори непотребу. І ці кучугури бруду щодня зростають. Проблема не тільки не вирішується, а ще більше ускладнюється. Смітник систематично горить.

Так, ввечері 10 квітня вогнеборці 1 державної пожежно-рятувальної частини загасили займання на площі 500 кв.м, а зранку, 11 квітня, знов довелось направляти відділення підрозділу, щоб ліквідувати нові осередки.

Також, горіло сміття, торішні штучні квіти та вінки на стихійному сміттєзвалищі біля Мішково-Погорілівського кладовища. Горіння загасили вогнеборці 16 ДПРЧ.

Варто зазначити, що співробітниками Служби порятунку що сезону порушується питання проблематики пожеж на сміттєзвалищах області та м. Миколаєва. Вони належать до складних і тривалих, гасіння яких вимагає залучення значних ресурсів, зусиль, засобів і часу. Прогнозування та попередження пожеж ускладнене, оскільки важко визначити можливі осередки підвищення температур через різну питому теплоємність відходів. Якщо ж повідомлення про займання надходить не одразу, то горіння набуває значних розмірів і стає довготривалим за характером гасіння.

Основною причиною пожеж на відкритих територіях, чи то очерету, сміття, сухостою залишається людська недбалість та навмисні підпалиСлід нагадати, що такі дії є протиправними та можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню та непоправну шкоду довкіллю.

ГУ ДСНС України у Миколаївській області