Антарктика стає ближчою: українські полярники провели віртуальну екскурсію станцією «Академік Вернадський»

12 апреля, 2021 09 :41

Антарктида стає ближчою. Українські полярники провели віртуальну екскурсію станцією «Академік Вернадський». Пряму трансляцію можна було побачити на сторінці Національного антарктичного наукового центру, — повідомляє Укрінформ.

Озонометристка станції Анна Соіна розповіла, що наразі на материку осінь. Сонце встає о 8:40-8:50, а погода дуже мінлива.

Полярниця також показала кімнату, де зберігають лижі. «На них ми катаємося та їздимо у справах нашим островом і на сусідні острови», – пояснила Соіна. Послуговуються і снігоступами, «у яких досить важко йти, але це добре тренує ноги». Скрізь на станції висять вогнегасники, бо пожежа, за словами озонометристки, найбільш небезпечна подія, що тут може трапитися.

Соіна показала метеоофіс, де фахівці слідкують за погодою, та різноманітне обладнання, спортивний зал. Також полярники нещодавно отримали безлімітний за кількістю трафіку Інтернет, чому надзвичайно раді.

У коридорі станції висять фото тварин, які живуть на південному полюсі. Анна Соїна розповіла, що бачила нещодавно пінгвінів і маленького морського слона.