Вихованки інтернату на Миколаївщині, де дівчину примусили до аборту, заявили, що це не перший випадок

13 апреля, 2021 10 :48

В Миколаївській області 16-річній вихованці інтернату примусово зробили аборт. Дівчину кілька днів силою тримали в ізоляторі, давали відповідні таблетки, а потім відвезли до лікарні, аби закінчити процедуру. Розголос стався завдяки іншим вихованцям, які потай зателефонували знайомим із проханням про допомогу. Вони заявляють, що це не перши випадок. Про це йдеться у випуску ТСН 19:30.

Нагадаємо, що в «Березківському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-інтернат-ліцей I-III ступенів» Миколаївської обласної ради довели до аборту 16-літню вихованицю. Поліція розпочала кримінальне провадження.

16-річну Віку переводять з інтернату у реабілітаційний центр. Після втрати дитини дівчина в шоковому стані.

«Вона залякана, не може це сказати – це є свідчення психолога – дитина не була згодна, щоб плід був вбитий», — розповів представник Офісу уповноваженого ВРУ з прав дитини Павло Шульга.

Дівчину тиждень тримали в ізоляторі інтернату, де вона навчалась, і змушували приймати таблетки, що призводять до аборту. Про це подруги Віки розповіли знайомій жінці, а та — повідомила офіс уповноваженого.

Про те, що Віку примушували до аборту свідчить і її переписка з подругами. І цей випадок, тут не перший, каже випускниця інтернату Сніжана. Вона приїхала щоб розповісти, як керівництво інтернату примушували її позбутися дитини від коханого хлопця.

«Я зробила аборт, тому, що боялася. Сказали – ти розумна дівчинка, тобі не потрібна ця дитина, тебе будуть гнобити – давай ти краще зробиш аборт, ми тобі допоможемо», — розповіла вона.

Каже, такі історії – були і до неї. Мовчать про них – бо бояться вихователів, які б’ють та домагаються дівчат.

«Вадим Борисович міг взяти за грудь, язик засовував в рота, будив, лапав трогав. Вихователі бють дітей і на це ніяк не реагує руководство», — розповіла Сніжана.

Звязатись з директоркою не вдається. В інтернаті кажуть, що керівництва на місці немає. У заклад не пускають. Замість директорки до представників ЗМІ вийшов вихователь, про якого згадувала Сніжана. Усі звинувачення відкидає. А щодо Віки запевняє – вона сама хотіла зробити аборт.

«Вона дитина, але є законодавство, яке дозволяє і вона скористалася, дала згоду», — сказав він.

Насправді, за словами Павла Шульги, завдання інтернату — зробити все аби зберегти дитину.

«Це порушення прав і тої дитини, яку примусили зробити аборт і тої , яка повтинна була народитися. Спілкуючись з випускниками закладу, я чув, що це не те, що не перший, це не перший десяток таких випадків», — сказав він.

Натомість в районній лікарні переконують – аборт учениці інтернату робили вперше і з її добровільної згоди. Після розголосу поліція відкрила провадження за неналежне виконання обовязків працівників інтернату. Встановлюються всі обставини.

У Вікторії попереду тривала реабілітація. В Офісі уповноваженого ВРУ з прав дитини кажуть, що якщо провина працівників інтернату буде доведена — зроблять усе, аби керівництво закладу було звільнене і понесло покарання.