Жительку Миколаєва, яка зловживає алкоголем та не піклується про двох дітей, позбавили батьківських прав

13 апреля, 2021 19 :07

Суддя Центрального райсуду м.Миколаєва Ольга Гуденко своїм рішенням задовольнила позов органу опіки та піклування щодо позбавлення батьківських прав 29-річної місцевої мешканки. Позивач, окрім цього, просив стягнути з відповідачки на користь батька неповнолітніх ¼ частини її заробітку на кожну дитину. Про це повідомляє пресслужба суду.

В обґрунтуванні зазначили, що жінка є матір’ю 5-річного хлопчика та 9-річної дівчинки. Але не виконує своїх батьківських обов’язків і не вживає будь-яких дій для їх виконання.Батько дітей, який наприкінці 2018 року встановив своє батьківство, підтримав позов у частині позбавлення відповідачки батьківських прав, проте просив відмовити у задоволенні вимог про стягнення аліментів.

У судовому засіданні він зазначав, що неодноразово спілкувався з відповідачкою, вона байдуже ставиться до дітей, зловживає спиртними напоями. Також вказав, що має змогу самостійно забезпечувати своїх дітей, отже він заперечує проти стягнення з неї аліментів на його користь.

Під час розгляду встановили, що жінка не працює, зловживає алкогольними напоями, підтримує стосунки з особами, які ведуть асоціальний спосіб життя. Відповідно до пояснень сусідів, діти були постійно голодні та не доглянуті. У будинку, де жінка проживала з дітьми окремо від батька, незадовільні умови проживання, відсутні дитячі ліжка, іграшки та книжки для дітей.

Наприкінці 2019 року відповідно до рішення Центрального райсуду м.Миколаєва дітей було відібрано в матері без позбавлення батьківських прав. Проте жінка свого ставлення не змінила, жодних дій щодо повернення дітей не вчиняла.

Згідно з повідомленням школи-інтернату, де з 2019 року перебували діти, їхній батько виконує свої обов’язки, слідкує за станом навчання та виховання, матеріально їх забезпечує. У зв’язку з тим, що він проживає за межами міста та працює до пізнього вечора, своїх дітей він забирає у свята, вихідні та канікулярні дні. Мати долею своїх дітей не цікавилась.

Також судом встановлено, що жінку у 2010 та 2011 роках вже позбавляли батьківських прав щодо двох її інших дітей — однорічного сина та дворічної доньки.

З урахуванням наведеного, дослідивши матеріали справи, для захисту законних прав та інтересів дітей, суд вирішив позбавити жінку батьківських прав.