«Укрпошта» випустить поштову марку, присвячену Миколаївській астрономічній обсерваторії

14 апреля, 2021 20 :37

У ІІ кварталі 2021 року Укрпошта випустить поштову марку «Миколаївська астрономічна обсерваторія. 200 років з часу заснування».

Про це пишуть у пресслужбі Миколаївської міськради.

Відзначається, що спецпогашення відбудеться в Києві та Миколаєві. Тираж — 130 тис. примірників. Дизайн марки виконала художниця Ірина Медведовська.

Довідка: Миколаївська обсерваторія — одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована в 1821 році як морська. З 1912 року вона стає Миколаївським відділенням Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії (ГАО). У 1935 році була включена в мережу наукових установ Академії наук СРСР як Миколаївське відділення ГАО. У 1992 році стає самостійним науковим закладом України, а з 2002 року — Науково-дослідним інститутом «Миколаївська астрономічна обсерваторія» (НДІ «МАО»). На даний час НДІ «МАО» знаходиться в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки.

Обсерваторія розташована в центральній частині міста Миколаєва на висоті 52 м над рівнем моря з географічними координатами: 31°58′ східної довготи і 46° 58′ північної широти.

Миколаївська обсерваторія була включена до попереднього списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України.

На даний час в обсерваторії ведуться роботи в наступних царинах: динаміка тіл Сонячної системи, дослідження об’єктів навколоземного простору, створення астрометричних каталогів зір, інформаційна підтримка астрономічних досліджень, астрономічне приладобудування, історія астрономії.