Поламані зливні канали та «стояча» вода: фото Соборної площі в Миколаєві

15 апреля, 2021 14 :19

Третього червня 2019 року в Миколаєві почались підготовчі роботи для реконструкції Соборної площі, яка довго носила назву «площа Леніна». Відтоді площа вважається недобудованим об’єктом, адже її реконструкцію досі офіційно не закінчили. Нагадаємо, що на об’єкті працює одеська фірма «Пік-Строй».

Станом на 15 квітня 2021 року деякі ділянки площі виглядають не надто презентабельно. Однією з основних проблем сьогодні є вода, що збирається на деяких частинах площі під час дощу (на фото далі це буде добре видно). Як розповідала раніше директор фірми-підрядника Марина Лозовенко, вода збирається через помилку робітників, які під час укладання плитки не виставили необхідні рівні, тому вода, замість того, щоб стікати в зливні канали, просто збирається на місці.

Стоячу воду можна помітити перед великим фонтаном, якщо йти від Соборної вулиці, а також праворуч – на ділянці, де збираються встановити 3D-модель магістрату. Зараз це місце просто накрито залізною кришкою.

Біля другого фонтану взагалі виламана частина зливного каналу – металева решітка явно не на своєму місці, а обабіч відкололась (або їй допомогли відколотись) плитка.

В декількох місцях провалилися квадрати, які викладені не гранітною, а бетонною плиткою. Раніше в ДЖКГ говорили, що ці ділянки – тимчасові, і їх з часом замінять на якісну плитку.

Зазначимо, що конкретних термінів, коли закінчать реконструкцію площі, немає. Директор департаменту ЖКГ й заступник мера Сергій Коренєв раніше говорив, що підрядник «не відповів за слова», пообіцявши переробити проблемні ділянки ще після Дня міста 2020 року, але цього так і не сталось.

Нагадаємо, раніше йшла мова про те, що переробляти площу будуть влітку 2020, а потім, що восени 2020. Тепер мер міста Олександр Сєнкевич називає орієнтовну дату – весну 2021.

ФОТО

 

Окремо варто додати, що, згідно з проектом, після закінчення робіт на площі повинні з’явитись гарні декоративні лавки та дерева в пересувних металевих діжках, які містяни могли бачити ще минулого року.