Прокуратура вимагає повернути ділянки лісового фонду, які сільрада на Миколаївщині віддала під приватні будинки

17 апреля, 2021 09 :06

Миколаївська обласна прокуратура звернулася до Жовтневого районного суду з позовами про повернення у розпорядження держави земель державного лісового фонду загальною площею 0,8 га. Як  стало відомо, Мішково-Погорілівською сільрадою у 2019-2020 роках передано у приватну власність 7 громадянам земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Вказані ділянки входять в межі земель державного лісового фонду та перебувають у постійному користуванні ДП «Миколаївське лісове господарство». Крім цього, ці земельні ділянки розташовані в межах лісового заказника місцевого значення «Мішково-Погорілове», створеного на площі 180 га з метою збереження і відтворення багаторічних сосен, кущових дерево-чагарникових насаджень, чебрецю та безсмертника, які є цінними лікарськими видами рослин.

Відповідно до ст. 178 ЦК України, ст.ст. 56, 84 ЗК України, землі лісового та природно-заповідного фонду не можуть перебувати у приватній власності громадян. З цих підстав прокуратура у суді вимагає скасування незаконних рішень та повернення земель державі.