Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Миколаївські АТОвці збираються прикувати себе ланцюгами до острова на знак протесту проти затоплення «Бузького Гарду»

15 апреля, 2021 18 :13

Ветерани АТО/ООС анонсували акцію «Мене вбив не російській солдат, мене вбиває «Енергоатом», мета якої звернути увагу громадськості та влади до проблеми із можливим затопленням історичної пам’ятки «Бузький Гард». Акція має відбутися наступної середи, 21 квітня.

Про це написав миколаївський ветеран АТО та активіст Ілля Шполянський.

Як розповів Шполянський, у цей день три учасника АТО, які на війні втратили кінцівки, збираються прикувати себе ланцюгами до острова «Гардовий», таким чином показавши, що вони не дозволять його затопити.

«Три учасники російсько-української війни, які втратили кінцівки внаслідок поранень, Терещенко Олександр, Кравець Олег та Кротик Олександр, прикують себе ланцюгом до острова (ланцюг великий, будемо арматуру забивати в каміння, поки що як попередження), ми наголосимо — учасники війни не підуть з острова у разі вирішення про затоплення, і будемо тоді чергувати цілодобово, а також усіма можливими технічними, політичними, правовими та неформальними засобами перешкоджати Енергоатому продовжувати будівельні роботи», — написав Шпоянський.

Також активісти збираються передати уже чергову вимогу президенту Володимиру Зеленському та прем’єру Денису Шмигалю. Вони вимагають від влади не дозволити затоплювати острів, адже, на їхню думку, це може привести до екологічної катастрофи.

Як відомо, керівництво державного підприємства «Енергоатом», до якого входить Южно-Українська АЕС, планує розширювати ГАЕС, а для цього їм потрібно значно підняти рівень Південного Бугу, затопивши «Бузький Гард», незважаючи на те, що він є національним парком.