В Україну доставили 117 тис. доз вакцини Pfizer від коронавірусу

16 апреля, 2021 11 :20

Сьогодні, 16 квітня, в Україну доставили перші вакцини проти COVID-19 в рамках механізму COVAX — безпрецедентної ініціативи світової солідарності різних країн щодо глобального доступу до вакцин від COVID-19. Це перша поставка в межах ініціативи COVAX в Україну: 117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech країна отримує безоплатно. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, поставки вакцин різних виробників в рамках COVAX продовжаться, і очікується, що до кінця 2021 року дозволять охопити щепленнями до 20% населення України. У рамках механізму COVAX ЮНІСЕФ закуповує і постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech, в першу чергу, використають для щеплення персоналу і мешканців будинків для літніх людей. Потім — працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників.

За кілька днів до поставки вакцин ЮНІСЕФ в рамках COVAX також доставив в Україну близько 140 тисяч шприців для розведення вакцини з розчинником та ін’єкцій та більше 1300 коробок для їхньої безпечної утилізації.

Довідка:

COVAX — це глобальна ініціатива, щоби пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їх рівномірний розподіл у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19.