Велика Британія прощається з принцом Філіпом

17 апреля, 2021 16 :20

У Великій Британії 17 квітня прощаються з принцом Філіпом – чоловіком королеви Єлизавети ІІ і герцогом Единбурзьким. Про це повідомляють #Букви.

Похорон принца Філіпа відбувається у каплиці Святого Георгія у Віндзорі й матиме не державний, а королівський статус через пандемію коронавірусу. Провести принца в останню путь зможуть лише деякі члени королівської сім’ї та близькі друзі.

Через пандемію коронавірусу кількість учасників поховальної церемонії буде обмежена. Вона розпочнеться о 15.00 за британським часом і о 17.00 – за київським. На похороні принца Філіпа, крім декана Віндзора і архієпископа Кентерберійського, будуть присутні тільки близько 30 людей королівської родини.

Серед них принц Гаррі, який прилетів на похорон з США, щоправда без своєї дружини Меган Маркл, оскільки лікарі не рекомендували їй летіти через вагітність. Усі учасники церемонії повинні бути у масках і зберігати соціальну дистанцію.

О 16.45 за київським часом труну принца Філіпа винесуть із Віндзорського замку, члени королівської сім’ї підуть до каплиці Святого Георгія, пішки а королева під’їде автомобілем окремо.

Після цього труну занесуть до каплиці, на вході до якої стоятимуть почесна варта і оркестр Стрілецького полку, які виконають державний гімн.

А о 17.00 за київським часом після встановлення труни з принцом Філіпом розпочнеться панахида. У цей же час по всій країні пройде хвилина мовчання. Поховають принца Філіпа у каплиці Святого Георгія.

Нагадаємо, що у 99-річному віці помер чоловік королеви Великої Британії принц Філіп.