Чехія висилає 18 російських дипломатів

18 апреля, 2021 13 :31

Чехія вирішила вислати з країни 18 російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві на користь Російської Федерації. Про повідомляють українські ЗМІ з посиланням на чеське видання Novinky.

Як повідомив віцепрем’єр-міністр, т. в. о. міністра внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек, було ухвалено рішення вислати всіх співробітників російського посольства в Празі, які були визначені чеськими спецслужбами — як офіцери російських спецслужб СЗР і ГРУ. Тому російські дипломати повинні протягом 48 годин виїхати з Чехії.

Також Гамачек наголошує, що Чехія була змушена відреагувати, хоча від цього рішення постраждають відносини між країнами.

Повідомляється, що є докази того, що офіцери російського ГРУ причетні до вибуху складу боєприпасів у селищі Врбетице в Злинському краї у 2014 році. Тоді під час першого вибуху 16 жовтня загинули дві людини, а 3 грудня, коли стався другий вибух, жертв не було. На знищених складах зберігалася зброя, яку мала отримати Україна. Вибух мав відбутися під час перевезення вантажу, а не в Чехії. За інформацією слідства, це мало б підірвати довіру до постачальника.

Одночасно із заявою про вислання 18 російських дипломатів чеська поліція оголосила у розшук двох чоловік у зв’язку «з розслідуванням тяжкого злочину». Вони були у Празі, зокрема і в Злинському краї 11-16 жовтня 2014 року, напередодні першого вибуху у Врбетіце.

Правоохоронці з’ясували, що чоловіки в’їхали до Чехії за російськими паспортами на імена Олександра Петрова і Руслана Боширова. Виїжджали вони вже за документами Молдови, на ім’я Миколи Попа, і Таджикистану, на ім’я Руслана Табарова.

Боширов і Петров отримали дозвіл на відвідування села Врбетіце, відправивши відповідний запит. Втім, правоохоронці не мають прямих доказів того, що вони заходили на територію складу.

Нагадаємо, що Варшава відреагує на рішення Москви вислати п’ятьох польських дипломатів у відповідь на оголошення персонами нон грата трьох дипломатів з посольства РФ у Варшаві. Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк.