Україна підтримує дії Чехії, яка вирішила вислати відразу 18 російських дипломатів

18 апреля, 2021 15 :41

Україна підтримує рішення Чехії, яка вирішила вислати відразу 18 російських дипломатів після того, як слідство запідозрив Росію у причетності до вибухів на складах у місті Врбетіца в 2014 році. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter в неділю, 18 квітня.

«Україна підтримує дії Чеської Республіки у відповідь на підтверджену правоохоронцями причетність Росії до вибухів на складах озброєнь 2014 року, які призвели до людських жертв. Ми в Україні надто добре знаємо зловмисні методи РФ. Такі злочини не мають залишатися без покарання», — написав Кулеба.

Нагадаємо, напередодні чеський прем’єр-міністр Андрій Бабіш заявив, що Росія може стояти за вибухом складів боєприпасів у місті Врбетіца у 2014 році. Тоді загинуло двоє людей.

У Чехії за підозрою в організації вибуху складів розшукуються вже відомі персонажі — отруйники російського перебіжчика Сергія Скрипаля, співробітники ГРУ МО РФ «Олександр Боширов» і «Руслан Петров».

Разом з цим Чехія прийняла рішення про висилку з території країни відразу 18 російських дипломатів, яких вважають співробітниками спецслужб, що працюють під дипломатичним прикриттям.