Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Розширення шламосховища МГЗ може спричинити екологічну катастрофу, — Шполянський

18 апреля, 2021 14 :51

Голова організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Ілля Шполянський впевнений, що розширення шламосховища  Миколаївського Глиноземного заводу може призвести до екологічної катастрофи. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Голова організації отримав відповідь від Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА щодо  моніторингу стану ґрунтових вод та повітря на прилеглих до заводу територіях. Він впевнений, що розширення шламосховища (штучна гідротехнічна споруда у природному ландшафті для зберігання рідких хвостів (золи, шламу, шлаку та інших видів відходів виробництва), — ред.) може призвести до біди.

«Отримавши відповідь на наш запит, з неймовірним подивом взнаємо, що жодна екологічна інституція не проводить моніторинг стану ґрунтових вод та повітря. Заміри в акваторії Південного Бугу проводились більш ніж півроку тому, а перевірка ґрунту — чотири місяці.  Отже, найбільше вірогідне забруднення, а саме ґрунтові води, знаходяться поза межами уваги контролюючих органів», — впевнений Шполянський.

Крім того, було направлено звернення до Міністерства екології України, профільного комітету Верховної ради, комісії обласної ради, управління екології та природних ресурсів ОДА а також безпосередньо до заводу, щодо негайного створення комісії за участю незалежних представників екологічної громадськості, науковців, органів місцевої влади для вивчення ситуації навколо даного підприємства.