Миколаївцям розповіли, що необхідно для реєстрації шлюбу під час карантину

19 апреля, 2021 13 :48

Скільки молодят поєднали свої долі у 2021 році та як карантинні обмеження вплинули на процедуру реєстрації шлюбу, в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла начальниця Корабельного районного у м. Миколаєві відділу ДРАЦС Південного регіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Лариса Рева.

У зв’язку з карантином молодята можуть запросити на реєстрацію шлюбу найближчих людей у кількості не більше 10 осіб. Між кожним має бути дистанція не менше 1,5 метра. Запрошені мають бути в масках. Бажано, щоб і молодята залишалися у масці.

«Загальний шлюбний вік — 18 років. Але є випадки, коли молодятам можуть дозволити зареєструвати шлюб раніше. Вони мають можливість подати заяву до суду щодо зниження встановленого шлюбного віку, але тільки не раніше 16 років. Суд встановлює чи є підстави для подання заяви на шлюб, найчастіше такою підставою є вагітність нареченої або кохання», — зазначила вона.

Молодята на власний розсуд вибирають відділ державної реєстрації актів цивільного стану. Для цього обов’язково треба мати паспорта. Якщо молодята раніше уже перебували в шлюбі, то повинні мати свідоцтво чи рішення суду про його розірвання. Якщо є статус вдова чи вдівець, то пред’являють свідоцтво про шлюб та про смерть чоловіка/дружини.

Якщо хтось із молодят є іноземцем, то потрібно зробити переклад свого закордонного паспорта з нотаріальним його засвідченням. Потім документи передаються до міграційної служби, яка перевіряє легальність перебування іноземця на території України. Після того, як міграційна служба надасть згоду, іноземець має право зареєструвати шлюб.

Заяву на реєстрацію шлюбу молодята можуть подати, скориставшись попереднім записом, або онлайн за допомогою вебпорталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Для цього треба ввійти на вебпортал, обрати відділ, до якого хочуть подати заяву, заповнити її, сплатити держмито і обов’язково, якщо є електронний підпис. підписати заяву. Якщо електронного підпису немає, то молодята мають протягом трьох днів звернутися до відділу та підписати заяву.

Шлюб реєструється після закінчення місячного терміну від дати подання заяви. Але є окремі випадки, коли цей термін можна пришвидшити, наприклад, є довідка про вагітність, у пари вже є спільні діти.

За перший квартал 2021 року в Миколаївській області було зареєстровано 1117 шлюбів, а розірвано 187. У порінвнянні з попереднім роком спостерігається зростання кількості реєстрацій та зменшення розлучень — за перший квартал 2020 року зареєстровано 924, розірвано – 254 шлюбів.

Якщо брати статистику по м. Миколаєву, то цього року зареєстрували шлюб 633, розірвано 108 шлюбів. За перший квартал 2020 року у Миколаєві було зареєстровано 537 шлюбів, розірвано — 144.

Більш активно реєструють шлюби у липні, серпні, вересні, жовтні, менше всього — у травні. 14 лютого цього року — на День Святого Валентина — в Миколаєві було зареєстровано 9 щлюбів.