В Україні відмінили щеплення від коронавірусу поза чергою

20 апреля, 2021 14 :30

В Україні відмінили щеплення від коронавірусу поза чергою публічних людей. Тепер залишками вакцини будуть щеплювати людей, які є у списках першого і другого етапів імунізації, згідно з «дорожньою картою» МОЗ. Про це 20 квітня розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі «Сніданку з 1+1».

Якщо раніше залишки вакцини вводили публічним особам, політикам, громадським діячам для популяризації вакцинації, то тепер їх будуть використовувати тільки для людей з груп найбільшого ризику. Йде мова про медичних і соціальних працівників, людей похилого віку.

«Залишки вакцини скасували. Тепер немає такого, що залишками будуть вакцинуватися публічні особи, щоб популяризувати саме щеплення. Що таке залишки? Наприклад, вакцина Pfizer вона у шестидозному флаконі. Якщо прокололи п’ять осіб, то може залишитися одна доза. Її використають лише для тих людей, які потрапляють у перший-другий етап кампанії з вакцинації. Це медпрацівники, соцпрацівники, люди похилого віку,  для яких можна і потрібно використовувати цю вакцину», — сказав він.