В Україні не розглядається питання введення всенаціонального локдауну на травневі свята

20 апреля, 2021 17 :35

Міністерство охорони здоров’я не буде ініціювати введення в Україні на період травневих свят всенаціонального локдауну, щоб уникнути погіршення епідситуації. Про це 20 квітня в ефір «Сніданку з 1+1» розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він зазначив, что в Україні останнім часом спостерігається стабілізація захворюваності. За його словами, якщо люди будуть дотримуватися встановлених карантинних вимог під час святкування, то погіршення ситуації не буде.

«У нас відбувається стабілізація захворюваності. Вже два, навіть три тижні немає тенденції до зростання кількості випадків і госпіталізацій. Це вже є певний показник. Травневі свята — це буде масова міграція людей на території України, будуть святкування в храмах. Тому тут ключове питання, як достукатись до всіх, що ми перебуваємо в епідемії коронавірусної хвороби, що дотримання протиепідемічних норм в данний момент часу — це ключова річ, щоб потім не було подальших спалахів і жорстких карантинів», — зауважив він.

Наразі введення локдауну по всій країні не розглядається. Але цього тижня на зустрічі з Всеукраїнською радою церков буде розроблятися алгоритм роботи храмів під час травневих свят, зокрема Великодня.

«Зараз він (локдаун — ред.) не планується. Ми в понеділок мали селектор з президентом, де прем’єр-міністр України говорив, що цього тижня відбудеться загальна зустріч з Всеукраїнською радою церков, де ще додатково будут пропрацьовані алгоритми, розроблені Міністерством охорони здоров’я, щоб в храмах все відбувалося відповідно до епідемічних норм, як правильно забезпечити те святкування, як правильно подробити кількість цих святкових літургій для того, шоб зменшити кількість людей, які приходять одночасно до храму. Ми рекомендуємо людям похилого віку, з хронічними захворюваннями утриматися від входу всередину храму, є можливість зробити посвяту зовні. Якщо є така можливість, то хтось один із домогосподарства може піти до храму і посвятити паску, щоб потім принести і передати родині», — додав він.

Нагадаємо, раніше представники сфери охорони здоров’я у Миколаєві озвучили свою позицію щодо святкування травневих свят під час епідемії коронавірусу.