Росія тимчасово обмежила польоти над частиною окупованого Криму

20 апреля, 2021 18 :32

Росія з 20 по 24 квітня ввела тимчасові обмеження на польоти над частиною окупованого Криму і Чорного моря. Цей район оголосили «тимчасово небезпечним для польотів повітряних суден». Про таке йдеться в міжнародному оповіщенні для пілотів (NOTAM), пише «Громадське«.

Згідно з координатами, в зону обмеження до висоти 19 кілометрів входить повітряний простір над південною частиною окупованого Криму (від Севастополя до Феодосії), прилеглими до південного берега Криму територіальними водами, а також над частиною міжнародних вод Чорного моря.

Раніше Росія заявляла, що з 24 квітня до кінця жовтня закриває частину акваторій Чорного моря для військових кораблів та держсуден інших країн. Йдеться про райони моря уздовж південного берега Криму (від Севастополя до Гурзуфа), біля берегів Керченського півострова (поблизу Опукського природного заповідника) і морській ділянці на захід від Криму.

У МЗС України дії РФ тоді назвали черговою спробою порушення міжнародного права та узурпації права України як прибережної держави. Кажуть, саме Україна має право регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.

Окрім того, відповідно до Конвенції ООН з морського права, Росія не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі.