Депутати «бюджетної» комісії розбиратимуться чи можуть змінювати фінансування об’єктів поданих за програмою «Громадського бюджету»

20 апреля, 2021 20 :30

Депутати постійної депутатської комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, підприємництва, наповнення бюджету та використання бюджетних коштів Миколаївської міської ради розбиратимуться чи можуть змінювати чи переносити фінансування об’єктів поданих за програмою «Громадського бюджету». Мова про це йшла на чергвоому засіданні комісії, 20 квітня, — інформує кореспондент MyCity.

Відтак депутати комісії помітили, що в проекті-переможці «Громадського бюджету» Центр сучасного читання «МАРКО» в бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького суми в додатку і зверненні, які плануються виділити на реалізацію — різняться. Ціна кондиціонерів в проекті вказана — 30 тисяч гривень, коли Інгульська адміністрація наприклад закупила кондиціонер за 16 тисяч гривень. Така ж сама ситуація склалась і з купівлею телевізорів. В проекті зазначений телевізор за 57 600 грн, а в зверненні зазначений телевізор вже іншої марки і за вищу ціну. Таким чином з’явилась пропозиція переглянути виділення фінансування.

Начальник міського управління культури Юрій Любаров доповів, що управління не вправі втручатись в результати «Громадського бюджету», адже проект проходив необхідну експертизу.

«Це те, що запропонували на придбання автори виграли конкурсів. Після того, як вами буде погоджено виділення коштів, будуть проведені тендери по кожній позиції, тому ціни можуть змінитись в меншу сторону. Ми не можемо втручатись в проекти. Після того, як автор пройшов цей проект — експертизу і голосування, ми не можемо змінювати потреби, які автор надає. Може змінитись ціна. Тендери вже оголошені і ми чекаємо на їх результати», — заявив Любаров.

Також Юрій Любаров нагадав за «заморожене» питання фінансування міської скульптури хоральної синагоги по вулиці Фалеевська, 9-б в кварталі між вул. Велика Морська та Потьомкінська.

«Якщо не буде фінансування, то в квітні роботи по встановленню синагоги так і не почнуться», — повідомив Любаров.

Депутат Сергій Кантор взагалі запропонував зменшити фінансування проекту «Громадського бюджету» через гостру ситуацію з коронавірусом. Юрій Любаров йому апелював.

Ю.Л.: — Коли проект проходить вже експертну раду, ми не маємо права змінювати.

С.К.:  — Все ми маємо право, це наші гроші.

Ю.Л.: — Якщо таке зауваження буде, ми обов’язково його розглянемо.

С.К.: — Це гроші громади. Громада виділяє кошти і ми маємо їх контролювати. Нічого не станеться бібліотеці ім. Кропивницького, якщо там будет телевізор за меншу ціну

Ю.Л.: — Якщо будуть змінені правила «Громадського бюджету», ми будемо дотримуватись цих правил.

С.К.: У нас сьогодні в бюджеті грошей немає. В тому числі на телевізор

Депутат Дмитро Січко в свою чергу завуважив, що депутатська комісія може надати рекомендацію внести корективи. Також він нагадав про фігуру хоральної синагоги і вкотре зауважив, що варто перерозпреділити кошти на ремонт дитячої музичної школи №8.

Таким чином наступного разу депутати вирішили розібратися з цінамизазначеними в проектах «Громадського бюджету» та визначити чи мають право зменшувати або варіювати фінансування проектів.

Нагадаємо, що по вулиці Фалеевська, 9-б в кварталі між вул. Велика Морська та Потьомкінська планується створити мініатюрну бронзову скульптуру. Відтак є вже її пластикова копія, яка зберігається в краєзнавчому музеї.