«Бюджетна комісія» не підтримала передачу парку «Перемоги» на баланс департаменту енергетики

21 апреля, 2021 09 :50

Депутати «бюджетної» комісії Миколаївської міської ради проголосували проти передачі парку «Перемоги» на баланс департаменту енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради. Про це йшлося на черговому засіданні комісії 20 квітня, повідомляє кореспондент MyCity.

Нагадаємо, що міська влада планує передати його з підпорядкування департаменту ЖКГ до департаменту енергетики нібито, щоб залучити нових інвесторів. 

Доповідач Денис Денисенко, голова департаменту енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій розповів, що  планує залучити кошти інвесторів, щоб створити в парку центр спортивного і культурного життя.

 «Ми хочемо залучати гроші громадських об’єднань за рахунок краудфандінгу, також хочемо залучати іноземних інвесторів під  деякі грантові проекти, державні гроші, кошти ДФРР, кошти соціально-економічного фонду народних депутатів і частково гроші міста» — повідомив Денис Денисенко.

Також Денис Денисенко розповів, які будуть перші кроки по розвитку парку.

«Ми хотіли би зробити громадські слухання і почути думку людей щодо подальшого бачення парку… Хочемо здійснити зонування парку, розбити його на кластери тематичні, щоби зрозуміти, що там має бути. Це може бути спортивний кластер, кластер відпочинку на воді, кластер пов’язаний з харчуванням, — зауважив Денис Денисенко.

Потім до цього проекту хочуть залучати інвесторів і меценатів. З ними планується укладати договори на 5-10 років.

Проти таких ідей виступили депутати миколаївської міської ради, які засумнівались в можливостях Департаменту енергоефективності кваліфіковано доглядати за зеленою зоною.

Про це зауважив депутат Сергій Кантор, підкресливши, що догляджом за парком мають займатися фахівці.

С.К.: — У мене до вас питання. Ви читали внутрішні документи вашого департаменту?

Д.Д.: — Ці документи дозволяють нам цим займатися.

С.К.: — Я знаю, що цього там немає, цей процес ви ще повинні пройти, щоб отримати повноваження. Ви втекли вперед, у вас немає таких повноважень. Ви розумієте, що парк — мистецтво… Де знаходиться департамент енергетики і де паркове мистецтво?

Також у Сергія Кантора з’явились претензії щодо роботи Департамент енергоефективності.

— Я хотів би, щоб в новій системі координат нові люди повернулися до витоків реалізації цього департаменту. У нас люди змінилася, але вікна в під’їздах і поклейка пінопласту під назвою «термосанація» триває. Ідеологічно абсолютно по-іншому замислювався департамент, — зауважив Сергій Кантор.

Зрештою думку Кантора підтримала більшість депутатів Миколаївської міської ради. «Бюджетна комісія» не підтримала зміну балансоутримувача парка «Перемоги».