Аварійний Варварівський міст у Миколаєві потрапив до рейтингу найстаріших великих в Україні

20 апреля, 2021 17 :46

Міст, що веде з центральної частини Миколаєва до мікрорайону Варварівка потрапив до рейтингу найстаріших великих мостів в Україні.

Про це пише «Слово і діло».

Як відомо, Варварівський (офіційна назва – Південнобузький) побудували у 1964 році, тобто йому вже 56 років. Останній ремонт покриття мосту проводили ще у 2004 році, а капітальний всього один раз – у 1991.

Найстарший в рейтингу міст – Петрівський залізничний у Києві, якому 75 років, а наймолодший – Дарницький залізнично-автомобільний імені Кірпи також у Києві, якому лише 11 років.

Відзначимо, що у 2017 році Варварівський міст офіційно визнали аварійним, а розмови про необхідність його ремонтувати ведуться уже кілька десятиліть. Нещодавно справа змінила вектор, адже місто вирішило просто передати і Варварівський, і Інгульський мости на баланс держави (зараз покриттям офіційно володіє держава, а конструкцією – місто). Зараз питання передачі мостів досі не вирішене.

Окремо в Миколаєві вже довго обговорюється питання будівництва так званого «японського моста». Нещодавно в уряді навіть назвали цей проект одним з пріоритетних.