Миколаївці просять президента врятувати ендокринологічний центр обласної лікарні від об’єдання з гастроенторологічним: що каже керівництво

21 апреля, 2021 16 :45

На сайті президента створено петицію, де жителі Миколаївщини просять зберегти ендокринологічний центр в обласній клінічній лікарні. Як зазначається, центр хочуть з’єднати з гастроентерологічним відделенням. Проте керівництво лікарні стверджує, що таких планів немає.

Петицію створила 12 квітня Оксана Ковалевська. Вона зазначає, що ендокринологічний центр є єдиним в області, де отримують висококваліфіковану допомогу тисячі діабетиків і люди з різними ендокринними захворюваннями. Центр, за словами жительки, бореться за виживання вже рік.

«В рамках сучасної медичної реформи державні чиновники, в своїх діях керуючись принципом: «прибуток понад усе», вирішили, що закони людської моралі вторинні порівняно із законами ринку. Тому головним їхнім аргументом злиття ендокринологічного відділення з гастроентерологічним є: «відділення неприбуткове», як результат, очікується створення нового симбіотичного відділення обласної лікарні під назвою «Гастроендокринологія», і, звичайно ж, скорочення медперсоналу і ліжко-місць ендокринологічного відділення», — йдеться в петиції.

Авторка петиції зауважила, що є діабетиком з 17-річним стажем та щорічно проходить лікування в Миколаївському ендокринологічному центрі. Вона вважає, що всі працівники є фахівцями з великої літери. А об’єднання двох відділень різних за специфікою є нелогічним, особливо, коли після коронавірусу в багатьох є наслідки для ендокринної системи.

Тому жителі просять зберегти обласний ендокринологічний центр в обласній лікарні.

Поки петицію підписали 137 людей. Потрібно всього 25 000 голосів, щоб її розглянув президент. Ще залишилося 82 дні.

Разом з тим в Миколаївській обласній клінічній лікарні на запит видання MyCity повідомили, що поки вони не збираються об’єднувати центри.

«Наказів щодо об’єднання ендикронологічного та гастроентерологічного центрів станом на 20 квітня не видавалось», — йдеться у відповіді на запит.

Станом на 1 квітня в ендокринологічному центрі функціонує 30 ліжок. Лікарів працює 3, молодших спеціалістів з медичною освітою — 14, молодших спеціалістів без медичної освіти — 8. Під категорію «інші» потрапив 1 працівник. Загалом фонд заробітної плати за перший квартал 2021 року становив 534 989 грн.

За 2020 рік в ендокринологічному центрі пролікували 665 пацієнтів, за перший квартал 2021 року — 161.

У гастроентерологічному центрі працює 35 ліжок. Як і в ендокринологічному центрі там працює 3 лікаря. Крім того, 10 молодших спеціалістів з медичною освітою та 9 — без медичної. За перший квартал 2021 року фонд їхньої заробітної плати становив 535 176 грн.

За 2020 рік в гастроентерологічному центрі пролікували 515 пацієнтів, за перший квартал 2021 року — 158.