Пробірки з аналізами крові, шприци: в Ольшанській ОТГ побоюються екологічної катастрофи через медичні відходи

23 апреля, 2021 11 :05

В Ольшанській селищній громаді місцеві занепокоєні діяльністю ТОВ «Екологічні переробні технології» (ER-tec) — міні-заводу з переробки медичних відходів. Про це йшлось у четвер, 22 квітня, під час засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища, раціонального природокористування, туризму і рекреації, — інформує MyCity.

Місцеві мешканці повідомили депутатській комісії, що завод з переробки медичних відходів становить загрозу для екології. Наразі ведеться слідство, щодо його діяльності і робота призупинена. Однак в боксах, в яких зберігають відходи, накопичилось багато шприців, масок, пробірок для крові тощо, які ніхто не збирається очищувати. Місцеві б’ють на сполох.

— Земельна ділянка, яка перебуває на нашій території, його розпорядником є ​​обласна державна адміністрація. У лютому 2020 року без будь-яких попереджень і домовленостей з місцевими жителями почали свою діяльність ці переробні технології. Активісти почали протистояти такій діяльності. У лютому 2021 року почалися слідчі дії, у нас немає документів, що дозволяють зайти на цю територію. Ви бачили, що відбувається в тих боксах, туди відходи звозили з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. Це все в доступі для гризунів, птахів, вони можуть це все розносити. Наступне питання, яке найбільше турбує громаду, хто буде вивозити і утилізувати це сміття? — розповіла про проблему Тетяна Щербина, Ольшанська селищна голова.

Голова постійної комісії Алла Ряжських, повідомила, що необхідно зобов’язати власника утилізувати медичні відходи за свій рахунок після закінчення слідства. Відтак депутатська комсія звернеться до власника заводу, щодо належного зберігання цих відходів та їх утилізації.

Титульне фото ілюстративне