Голова облради вимагає звільнити директора закладу, де примусили зробити аборт неповнолітній

22 апреля, 2021 18 :50

Голова Миколаївської обласной ради Ганна Замазєєва вимагає звільнити директора Березківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа – інтернат-ліцей І-ІІІ ступенів Зінаїду Халімон. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, що в «Березківському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-інтернат-ліцей I-III ступенів» Миколаївської обласної ради довели до аборту 16-літню вихованицю. Поліція розпочала кримінальне провадження.

«Керівництво закладу дозволило собі моральний та психологічний тиск на 16-річну вихованку з метою позбавлення вагітності що, безумовно, свідчить про відсутність соціального захисту дітей, які перебувають в цьому навчальному закладі. Неправомірні дії стосовно дівчини містять ознаки злочину, передбачені частиною другої статті 134 Кримінального кодексу України, а саме «Примушення до аборту без добровільної згоди потерпілої особи». Відповідно до Статуту закладу, органом управління є Миколаївська обласна державна адміністрація. Тому звертаюся до голови облдержадміністрації Віталія Кіма з проханням негайно розглянути питання щодо доцільності перебування директора навчального закладу  на займаній посаді та відсторонення від управління», — написала Замазєєва.

Також голова облради повідомила, що 16-річну дівчину перевели до іншого закладу, задля уникнення тиску з боку керівництва навчального закладу. Також їй надана адковатська підтримка.