Миколаївська ОДА рекомендувала провести богослужіння на Великдень без парафіян

23 апреля, 2021 11 :38

Вже за тиждень православні християни та греко-католики відзначатимуть Світле Христове Воскресіння. Зазвичай, на Великдень у храмах спостерігається значне скупчення людей. На сьогодні Миколаївська ОДА просить представників церков унеможливити фізичну участь громадян у богослужіннях.

Про це, зокрема, йшла мова під час зустрічі заступника голови облдержадміністрації Юрія Гранатурова з представниками всіх релігійних конфесій, які незабаром відзначатимуть Великдень. В нараді також взяли участь головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко, представники Нацполіції, патрульної поліції, рятувальники.

Гранатуров, зокрема, зазначив, що у разі безпосередньої присутності людей на території храмів перебування бажане на вулиці з дотриманням дистанції 1,5-2 метри.

«Також рекомендовано відвідувати богослужіння одній людині від родини. Іншими словами, запобігти сімейним відвідуванням храмів цього дня», — акцентував Гранатуров.

Водночас особлива увага має приділятися людям поважного віку та носіям хронічних хвороб.

«У випадку виявлення у такої категорії громадян будь-яких проявів ГРВІ або простуди варто заохочувати їх залишатися вдома заради себе та інших. В достатній кількості у храмах мають бути в наявності дезінфекційні засоби та прилади безконтактного вимірювання температури. І головне, за будь-яких обставин відвідувачі церков мають користуватися засобами індивідуального захисту органів дихання та правильно їх застосовувати», — йдеться в повідомленні.

Загалом жителям Миколаївщини рекомендовано взяти участь у Великодніх Богослужіннях онлайн, перебуваючи у домашній атмосфері.

Нагадаємо, в управліннях охорони здоров’я розповіли, які наслідки може мати масове святкування Вербної неділі на Великодня.

Додаткові обмеження на Великдень по всій країні не збираються вводити.