В COVID-лікарнях Індії родичі пацієнтів викрали балони з кисенем

23 апреля, 2021 23 :21

В Індії родичі пацієнтів з COVID-19 двічі протягом двох днів викрадали кисневі балони з районної лікарні в штаті Мадх’я-Прадеш. Місцева влада запевняє, що кисню для хворих більш ніж достатньо, однак його запаси у країні ㅡ критичні. Про це пишуе «Громадське» з посиланням на India Today та Asia News International (ANI).

Зокрема, люди двічі за два дні ㅡ 19 та 20 квітня ㅡ винесли кисневі балони з районної лікарні у місті Дамо, яка наразі приймає пацієнтів з коронавірусом. Лікарям і медичному персоналу доводилося призупиняти роботу, щоб зупинити грабіж. Її поновили тільки після посилення охорони в кампусі лікарні.

Головна хірургиня лікарні Мамта Тімоті розповіла, що в обидвох випадках медики негайно звернулися до поліції та повідомили про інцидент місцеву владу штату. Каже, у таких умовах стає все важче виконувати свої обов’язки.

У поліції повідомили, що отримали звернення медиків, однак досі жодних арештів через крадіжку кисню з лікарні не було.

Після першого інциденту з викраденням кисню місцева влада штату запевнила людей, що для пацієнтів з COVID-19 є більш ніж достатньо запасів кисню. Так, станом на 20 квітня попит на кисень у штаті становив 374 метричні тонни, а в запасах було 390 тонн.

Однак людей запевнення влади не заспокоїли, адже у країні наразі фіксують дефіцит кисню на тлі рекордного щоденного приросту хворих.

В одній із лікарень у столиці Індії ㅡ Делі ㅡ запас кисню закінчився 22 квітня. За словами заступника очільника міста, Маніша Сісодія, запаси вичерпуються і в інших закладах Делі.

Прем’єр-міністр індії Нарендра Моді провів нараду, наказавши урядовцям терміново знайти спосіб виробляти більше кисню, а місцевій владі штатів не притримувати в себе запаси у скрутні часи.