На Миколаївщині жінка після декрету ледь не залишилася без виплати через ліквідацію установи

24 апреля, 2021 13 :09

На Миколаївщині інспектори праці допомогли у виплаті вихідної допомоги жінці, яка вийшла на роботу з відпустки по догляду за дитиною в період повної ліквідації установи. Про це повідомляє управління Держпраці в області.

Як розповіли пані Марина має маленьку дитину. При досягненні малечею трирічного віку жінка повернулася на роботу. Вона знала, що установа, в якій вона працювала, буде ліквідована. Її, також, як й інших членів трудового колективу, про це повідомили завчасно. Напередодні звільнення колеги все частіше згадували події, які відбували під час трудової діяльності, та обговорювали наміри щодо витрачання вихідної допомоги.

Пані Марина також будувала власні плани щодо майбутніх витрат. Проте на відміну від інших їй витрачати було нічого. Вона не отримала вихідної допомоги.

Жінка звернулася до управління Держпраці. Інспектор пояснив, що за умови припинення трудового договору у разі скорочення штатів при ліквідації установи працівникові має виплачуватися вихідна допомога у розмірі не менше середньомісячного заробітку. Жінка, перебуваючи з роботодавцем в трудових відносинах, має право на відповідну виплату. Факт того, що вона у попередні 3 роки була у відпустці по догляду за дитиною, не є підставою позбавляти її права на отримання такої допомоги.

«З’ясувавши, що роботодавець пані Марії не володіє достатніми знаннями щодо застосування вимог законодавства про працю, інспектор праці провів у суб’єкта господарювання інформаційний захід. Внаслідок превентивної роботи Держпраці жінка отримала вихідну допомогу в розмірі понад 4000 тисяч гривень», — повідомили в управлінні.