Кремінь просить Венедіктову через суд скасувати рішення міськради Миколаєва про визнання російської мови як регіональної

24 апреля, 2021 14 :47

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повторно звернувся до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової щодо забезпечення у судовому порядку скасування рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної.

Про це він написав у себе на сторінці у Фейсбук.

«Вчора, 22 квітня, відбулося чергове пленарне засідання сесії Миколаївської міської ради, на якій депутати вкотре проігнорували питання скасування цього неконституційного рішення, хоча мали це зробити у шестимісячний термін з дня набрання чинності Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” — тобто півтора роки тому. У зв’язку з цим повторно звертаюся до ГПУ забезпечити його скасування у судовому порядку, — сказав Тарас Кремінь. — Миколаїв залишається чи не єдиним містом в Україні, де досі діє антиконституційне рішення. Мені прикро, що новообрані депутати, як і міський голова, свідомо ігнорують законодавство», — відзначив він.

Також Кремінь повідомив, що наразі здійснюються заходи державного контролю за застосуванням державної мови окремими депутатами Миколаївської міської ради, котрі систематично порушують статтю 12 мовного закону.

Нагадаємо, ще перед проведенням сесії Миколаївської міськради Кремінь звертався до депутатів із проханням відмінити рішення міськради від 2012 року.