В Україні будуть виплачувати компенсацію сім’ям, родичі яких померли після вакцинації проти коронавірусу

24 апреля, 2021 13 :52

Кабінет міністрів України визначив розмір фінансової компенсації, яку українці отримуватимуть у разі інвалідності або смерті людини внаслідок вакцинації проти коронавірусу (окрім щеплення препаратами в межах ініціативи COVAX).

Про це йдеться в постанові на сайті уряду.

Так, для виплат компенсацій Кабінет міністрів виділив 55,9 мільйона гривень із коштів, які залишилися з Фонду боротьби проти COVID-19. У разі смерті людини її родичі або утриманці отримають більш як 1,7 мільйона гривень компенсації. Водночас виплати через отримання інвалідності залежатимуть від групи:

  • для людей з інвалідністю I групи — 681 тисяча гривень;
  • для людей з інвалідністю II групи — 794 тисячі гривень;
  • для людей з інвалідністю III групи — 908 тисяч гривень.

Однак в уряді зазначили, що зв’язок між інвалідністю або смертю людини та ускладненнями будуть встановлювати завдяки протоколу розслідування, який має надати група оперативного реагування на несприятливі події після вакцинації.

Чи може вакцинація призвести до таких наслідків?

Повідомлення про це були, однак вони вкрай рідкісні (здебільшого вони пов’язані з утворенням тромбів). Як пише Громадське, сьогодні Україні відомо про дві смерті (з понад пів мільйона вакцинованих), які наступили за деякий час після вакцинації препаратом CoviShield (під цією назвою вакцину від AstraZeneca випускають в Індії, де Україна її й придбала). Проте жоден із цих випадків не пов’язують зі щепленням.