В Україні вперше за 13 років пересадили кістковий мозок дорослій людині

24 апреля, 2021 21 :32

Вперше за останні 13 років українські лікарі пересадили кістковий мозок дорослій людині від родича.

Про це написали в Міністерстві охорони здоров’я.

Відзначається, що пацієнтом став 18-річний Олександр Цимбалюк із Прикарпаття.

У грудні 2020 хлопцеві діагностували важку форму апластичної анемії. Лейкоцити, тромбоцити та гемоглобін були критично знижені: його кістковий мозок не виробляв клітини крові. Єдиним варіантом одужати для нього була трансплантація кісткового мозку.

«Донором для Олександра погодився стати його 20-річний брат. Забір клітин відбувся 16 березня 2021 року в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ». 17 березня після 13-річної перерви відбулася операція з трансплантації кісткового мозку дорослому пацієнту від донора. 23 квітня, на 36 день після операції, Олександра Цимбалюка виписали з Київського центру ТКМ», — йдеться у повідомленні.

Окремо в МОЗ додали, що Київський центр ТКМ — єдине місце в країні, де виконували такі операції. З 2003-го року їх зробили 6. Остання — у 2008-му. Далі через відсутність специфічного обладнання змушені були припинити. Відтоді всі дорослі українці з раком крові та апластичними анеміями, які навіть мали донора серед родичів, змушені були їхати за кордон.

Нагадаємо, минулого року ми писали, що в Україні вперше пересадили кістковий мозок від нерідного донора.