У травні українці перейдуть на річні тарифи на газ: пропозиції постачальників

25 апреля, 2021 14 :54

З 1 травня 2021 року всіх українських споживачів переведуть на річні тарифи на газ. Найближчим часом усі газопостачальні компанії мають оприлюднити свої річні тарифи.

Які річні тарифи пропонують постачальники (на 13:30)

ТОВ «Торгова електрична компанія» — 10,8 гривні за кубометр з ПДВ (без транспортування).

ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» — 13,5 гривні за кубометр з ПДВ (з транспортуванням).

Дочірнє підприємство «Евода Трейд» КП «Луцькводоканал» — 9,85 гривні за кубометр з ПДВ (про транспортування даних немає).

ТОВ «ЙЕ Енергія» — 7,99 гривні за кубометр. Тариф встановили 16 компаній, які працюють під загальним брендом «Твій Газзбут». Це «Вінниця Газзбут», «Волинь Газзбут», «Дніпропетровськ Газзбут», «Закарпат Газзбут», «Запоріж Газзбут», «Івано-Франківськ Газзбут», «Житомир Газзбут», «Київобл Газзбут», «Львів Газзбут», «Миколаїв Газзбут», «Рівне Газзбут», «Суми Газзбут», «Харків Газзбут», «Хмельницьк Газзбут», «Чернівці Газзбут», «Чернігів Газзбут».

ТОВ «Маргаз» — 12,58 гривні за кубометр.

ТОВ «Азовгаз» — 12,9 гривні за кубометр.

Як платити за газ з 1 травня

Річний тариф на газ діятиме до 30 квітня 2022 року. Споживача автоматично переведуть на тариф діючого постачальника. Новий контракт укладається тільки при переході до іншого постачальника.

Оплата буде як і раніше, тобто кожен місяць за попередній до 25 числа. Тарифи на розподіл (окрема платіжка) поки залишаються колишніми — максимум 1,79 гривень за кубометр.

Чи буде ціна зростати протягом року

Ціна фіксована і не буде підвищуватися протягом року. Постачальнику дозволено змінювати ціну тільки в бік зниження.

Як змінити постачальника

Будь-який побутовий споживач газу має право змінити постачальника, уклавши договір з новим. Зараз компанії борються за нових клієнтів, так що найчастіше все можна швидко зробити онлайн або за телефоном. Зі старим контрактом буде розбиратися вже новий постачальник.

Що буде з субсидіями

Для одержувачів субсидій і пільг нічого не змінюється. Субсидію видатимуть «живими грошима», але треба не забути заплатити за газ до 25 числа.

Можна відмовитися від річного тарифу?

Можна обрати будь-який тариф і повідомити про це постачальнику. Наприклад, якщо ринкова ціна нижча, ніж у річному тарифі.

Постачальники будуть пропонувати й інші продукти на свій розсуд: місячний, квартальний, на опалювальний сезон, з передоплатою і так далі.

Джерело: видання РБК-Україна