У штабі ООС заявляють про військові навчання в ОРДЛО

26 апреля, 2021 09 :46

Російсько-окупаційні війська проводять військові навчання на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляють в штабі ООС.

Так, починаючи з лютого поточного року Місією ОБСЄ постійно фіксується суттєве збільшення на тимчасово окупованій території кількості озброєння та військової техніки, у тому числі забороненого Мінськими домовленостями. Насамперед, мова йде про міномети та артилерійські системи різного калібру, а також РСЗВ. Частота фіксації вказаного озброєння в межах зони безпеки зростає на тлі проведення РФ військових навчань поблизу кордонів України.

22 квітня БПЛА дальнього радіусу дії СММ зафіксував 280 одиниць ОВТ окупантів на території ОРДЛО.

Значне озброєння найманців країни-окупанта було розміщене з порушенням ліній відведення на тимчасово окупованих територіях Луганської області.

«Усього за 19 км на південь від Луганська, на території аеродрому поблизу Переможного, спостерігачами виявлено 6 реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град», 11 самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика», 5 протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра» і 15 причіпних гаубиць: 12 одиниць Д-30А «Жаба» калібру 122 мм та 3 гаубиці 2А65 «Мста-Б», калібру 152 мм», — пишуть в ООС.

Того ж дня, в населеному пункті Біле зафіксовано 3 самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика». Ще 11 гаубиць «Гвоздика» та 12 причіпних гаубиць Д-30А «Жаба» на навчальному полігоні поблизу Бугаївки.

На тимчасово окупованих територіях Донецької області, неподалік Вуглегірська, виявлені 3 причіпні гаубиці Д-30А «Жаба» калібру 122 мм.

Спостерігачі Місії ОБСЄ знову фіксують озброєння збройних формувань РФ, що розміщене за межами виділених місць зберігання озброєння. На полігоні поблизу Бугаївки, за даними повітряного спостереження, виявлено 87 бойових броньованих машин, на 5 з яких були встановлені зенітні установки ЗУ-23, 34 танки (Т-64 — 13 од. та Т-72-21 од.), 3 зенітно-ракетні комплекси 9К35 «Стріла-10» та 5 причіпних мінометів 2С12 «Сани». 10 танків, 5 МТ-ЛБ та 3 бойових інженерних машин різного типу зафіксовано на полігоні поблизу Мирного, що за 28 км від Луганська.

«23 танки різних типів та БРЕМ ВТ-55 Місія зафіксувала на полігоні поблизу населеного пункту Круглик біля Луганська, а на території аеродрому поблизу Переможного спостерігачі СММ ОБСЄ виявили 16 танків, 9 зенітно-ракетних комплекси (9К35 «Стріла-10» — 6 од., 9К33 «Оса» — 3 од.) та 4 причіпні міномети 2Б9 «Волошка». А розміщення реактивних систем БМ-21 «Град» біля Дебальцевого та наближення до лінії зіткнення артилерійських систем та мінометів різних типів у поєднанні з інженерною технікою не виключає ретельної підготовки окупантів до провокацій та ескалації конфлікту», — додають військові.

Українська сторона СЦКК інформує, що у квітні поточного року кураторами ОРДЛО розгорнуто потужну інформаційну кампанію щодо дискредитації ЗС України. Фейкові відео та фото матеріали з демонстрацією пошкоджених будівель, багатоповерхівок, прибудинкових будівель та огорож спрямовані на переконання місцевого населення у “намірах” української сторони найближчим часом розпочати воєнну операцію з деокупації тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.