У Миколаєві триває виставка «LOOK at me» американського режисера Стенлі Кубрика

26 апреля, 2021 14 :00

В рамках фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week презентували виставку «LOOK at me» в арт-центрі на *8 ПРИЧАЛі. Через карантинні обмеження захід відбувся без відвідувачів. Про це повідомляє пресслужба Миколаївської міської ради.

Представлені роботи — це актуалізація фотографій американського режисера Стенлі Кубрика 1946-1950 років через їх взаємодію із цифровими інструментами. Помилки і випадковості в обробці сигналу породжують специфічне образне середовище, яке через свою деформацію дозволяє переосмислити вже встановлені художні структури і форми.

«Те, що ми тут бачимо — це якісно новий продукт. Своєрідна синергія старої Америки і нової реальності, переданої українськими художниками. Хлопцям вдалося перетворити документалістику в сучасне мистецтво за допомогою графічних експериментів», — впевнений Євген Гомонюк, співорганізатор фестивалю.

20 фотографій із фотоархіву режисера представлені на виставці в інтерпретації сучасних українських художників – братів Івана та Василя Костенків, вони ж BRATY, які демонструють новий погляд на естетичні події.

У 1945 році майбутнього режисера взяли в штат журналу LOOK Magazine — американського соціально-політичного видання, де особливу увагу приділяли фотографії. Тоді 17-річний Стенлі Кубрик став наймолодшим фотографом в історії журналу.

Він пропрацював в журналі п’ять років — до 1950 року. Всі ці роки Кубрику було доручено робити репортажні знімки Нью-Йорка, фотографувати повсякденне життя міста і його жителів. За цей час він зняв понад 15 тисяч кадрів. Всі вони зберігаються в архіві Музею Нью-Йорка та Бібліотеці Конгресу. Це кадри з нічних клубів, світського життя, спортивних змагань і стріт-фото. Редизайн цифрових фотокопій з музейного та бібліотечного зібрань склали основу експозиції «LOOK at me».

Стенлі Кубрик — американський режисер і продюсер, якого вважають одним з найбільших геніїв світового кінематографу ХХ століття. Свою першу роботу він представив у 1951 році — документальний фільм «День сутички» про боксера Роккі Граціано, а його перший повнометражний фільм «Страх і жадання» вийшов через два роки. Популярність режисерові принесла військова драма «Спартак», а найпопулярнішими фільмами Кубрика стали «Сяйво», «Космічна одіссея 2001», «Заводний апельсин», «Суцільнометалева оболонка» та «Із широко заплющеними очима».

Виставка триватиме до 16 травня. Організатори сподіваються на вихід Миколаєва з червоною карантинної зони та відповідне послаблення обмежень на проведення масових заходів. В цьому випадку роботи авторів будуть доступні для живого перегляду. А поки їх можна переглянути в онлайн на спеціальному сайті: https://connect.myart.org.ua/.