Зеленський запропонував розширити «нормандську четвірку»

26 апреля, 2021 12 :34

Президент Володимир Зеленський у інтерв’ю Financial Times закликав змінити Мінські угоди і розширити «нормандську четвірку», передає Lb.ua.

«Я беру участь у процесі, який було розроблено ще до мого приходу», — сказав Зеленський.

На його думку, Мінські угоди недостатньо гнучкі і не відповідають сьогоднішній ситуації.

Він сказав, що бачить два виходи: або змінити їх, або відмовитися від них узагалі й прийняти якийсь інший формат мирного врегулювання. При цьому Зеленський закликав діяти швидко, тому що «ми щодня втрачаємо людей».

Президент України також запропонував «розширити і поглибити» нормандський формат мирних переговорів, до якого зараз у якості посередників між Україною і Росією залучено Францію та Німеччину. На його думку, «четвірка» могла б стати «сімкою» за рахунок США, Канади та Великобританії.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський ще у 2019 році говорив про бажання змінити 9-й пункт Мінських угод, де прописано питання повернення Україні контролю над кордоном між окупованими районами Донбасу і Росією.

В нинішній редакції Мінських угод йдеться, що контроль над кордоном Україна почне отримувати тільки після проведення виборів.

Росія категорично відмовляється від будь-яких, навіть косметичних змін Мінських угод. Президент Росії Володимир Путін пояснював, що зміна одного пункту може потягнути за собою зміну і інших. У зв’язку з цим він виключив можливість зміни Мінських угод.