У німецькій мові за час пандемії виникло більше 1500 нових слів

26 апреля, 2021 20 :18

З початку пандемії коронавірусу в німецькій мові виникло більш як 1200 нових слів. Багато з них з’явилися через нові карантинні умови, до яких людям раптово довелося пристосовуватися. Про це пише «Громадське» з посиланням на New York Post.

Докторка Вільного університету Берліна Крістін Мерс вважає, що нові слова допомагають німцям зменшити занепокоєння щодо пандемії.

«Коли у світі стаються нові події, ми шукаємо назви. Речі, які не мають назв, можуть викликати у людей почуття страху і незахищеності. Однак якщо ми можемо говорити про речі й називати їх, тоді ми можемо спілкуватися один з одним. Це важливо, особливо під час кризи», — сказала Мерс.

До переліку пов’язаних із коронавірусом неологізмів потрапили такі слова:

Coronamüde (виснаження від COVID-19);
Impfneid (заздрість вакцинованим);
Abstandsbier (пити пиво на відстані);
Balkonsänger (той, хто співає з балкона);
Todesküsschen (дружній поцілунок в щоку, який через пандемію можуть сприйняти як поцілунок смерті);
Maskentrottel (людина в масці, що закриває обличчя, але залишає відкритим ніс);
Hamsterkauf (панічне накопичення їжі);
Anderthalbmetergesellschaft (суспільство, яке мусить дотримуватися дистанції у 1,5 метра, дослівно «півтораметрове суспільство»);
Coronadiktatur (диктатура COVID-19);
Impfzwang (примусова вакцинація).

Професор лінгвістики Вільного університету Берліна Анатол Стефанович зазначив, що з часів Другої світової війни не було нічого, що б так вплинуло на запас слів у німецькій мові.

«Я можу згадати безліч інших прикладів величезного культурного зсуву, який змінив німецький словник. Але вони не ставалися протягом кількох місяців», — резюмував Стефанович.