15 французів заради експерименту 40 днів жили у печері без телефонів і світла

26 апреля, 2021 22 :27

Група французів 40 днів і 40 ночей провели у печері Ломбривс на заході Франції. Вони вивчали межі людської пристосованості до ізоляції. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на BBC.

Восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років взяли участь в експерименті Deep Time. Вони жили в печері без телефонів, годинників та сонячного світла. Добровольці спали у наметах, виробляли власну електроенергію та не контактували з зовнішнім світом.

15 людей вийшли з печери 24 квітня. Вчені, відповідальні за дослідження, зайшли до печери за день до завершення експерименту, щоб повідомити про це добровольців.

Група вийшла зі своєї добровільної ізоляції «враженою, але усміхненою». Вони носили сонцезахисні окуляри, щоб дати очам пристосуватися до світла.

За допомогою проєкту мали перевірити, як люди адаптуються до втрати відчуття часу та простору. Один із дослідників Крістіан Клот сказав, що у печері було відчуття, що час плине повільніше. За його словами, у більшості учасників було відчуття, що вони зайшли до печери лише 30 днів тому.

Під час ізоляції група повинна була організувати своє життя без можливості вимірювати час. Учасники повинні були покладатися на свої внутрішні годинники та цикли сну для організації днів.

У печері добровольцям довелося виробляти власну електроенергію за допомогою велосипеда, а також набирати воду з криниці, яка розташовується на глибині 45 метрів під землею.

Вчені кажуть, що експеримент допоможе їм зрозуміти, як люди адаптуються до екстремальних умов життя. Перед тим, як учасники увійшли до печери, у них вимірювали діяльність мозку та когнітивні функції. Після виходу з печери в учасників повторно виміряють ці показники, а потім порівняють дані.

Науковці вважають, що дослідження також має особливе значення під час пандемії коронавірусу, коли через карантин мільйони людей опинилися в ізоляції.

«Наше майбутнє на цій планеті буде змінюватися. Ми повинні навчитися краще розуміти, як наш мозок здатний пристосовуватися незалежно від ситуації», — зазначив Крістіан Клот.