Миколаївцям покажуть фільм про чорнобильських бабусь, які живуть у зоні відчуження

27 апреля, 2021 11 :00

Миколаївців запрошують на кіноперегляд фільму «Бабусі Чорнобиля» (The Babushkas of Chernobyl) про 100 чорнобильських жінок, що самостійно повернулися в свої домівки після евакуації. Всі вони тримаються за бажання жити на своїй батьківщині в «зоні відчуження». Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва.

У той час, як більшість їхніх сусідів уже давно виїхали, а чоловіки померли, ця вперта жіноча компанія все ще тримається, – ба більше – горя не знає, живучи на отруйній землі.

Чому вони не полишають села, які українська держава та науковці-радіологи визнали непридатними для життя? Як їм самотужки вдається зводити кінці з кінцями на цій покинутій території, яку охороняють військові та населяють дикі тварини? Дивіться про це у вівторок, 27 квітня, о 19:00 на онлайн-платформі TAKFLIX в рамках Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: CONNECT!

Щоб отримати промокод для безкоштовного доступу до перегляду фільму на онлайн-платформі, необхідно пройти коротку реєстрацію: http://bit.ly/connect_film2

Світова прем’єра фільму відбулася на кінофестивалі у Лос-Анджелесі, де він отримав приз за найкращу режисуру.

Авторками «Чорнобильських бабусь» є незалежні американські режисерки Холлі Морріс та Енн Боґарт. Холлі Морріс відома як феміністка «Третьої хвилі», журналістка, колумністка і телеведуча.

Фільм демонструється мовою оригіналу (українська, англійська) з українськими субтитрами.

Нагадаємо, зараз на території Миколаївщини проживає майже 6 тисяч осіб, які так чи інакше брали участь у ліквідації наслідків аварії, проте серйозної фінансової підтримки ці люди не мають.