Необґрунтовані низькі тарифи та великі борги: Миколаївоблтеплоенерго вимагає втручання уряду

27 апреля, 2021 14 :07

Керівництво ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» незадоволено тарифами та політикою НАК «Нафтогаз України», та звертається до державної влади по допомогу. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

В Миколаївоблтеплоенерго скаржаться, що тарифи для населення підприємство не  змінювало з 2019 року (1482,5 грн/Гкал з ПДВ), при цьому ціни на газ, електричну енергію та воду збільшилися в декілька разів. А з урахуванням того, що у структурі тарифу 86 % — це лише паливна складова, то підприємство зазнає суттєвих збитків. На сьогоднішній день борг підприємства за газ складає близько 89,4 млн. гривень

Також, негативно впливає на роботу підприємства і Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні.

«Меморандум стримав ріст тарифів на послуги теплопостачання й надалі. Підприємства теплоенергетики працюють у збиток з економічно необґрунтованими тарифами. І чи буде обіцяний план виходу з цього та компенсація – велике питання», — йдеться у повідомленні.

Крім цього ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» й надалі працює з заблокованими НАК «Нафтогаз України» рахунками, сплачуючи основну суму боргу за газ. А нещодавно підприємство отримало ще й постанову від виконавчої служби про стягнення виконавчого збору на суму 9,2 млн. гривень.

«Ми звертаємося до представників влади усіх рівнів нарешті звернути увагу на теплопостачальні підприємства, діяльність яких під великим питанням. З одного боку ми не можемо застосувати економічно обґрунтовані тарифи, з іншого – маємо розраховуватися з НАК «Нафтогаз України» за борги, та ще й сплачувати виконавчий збір. А як же працівники, їхня заробітна плата? Як в таких умовах готуватися до опалювального сезону? Та й взагалі законодавча база для сфери теплонергетики – це знущання над існуванням. Усе це масштабне питання, яке має неодмінно розглядатися в Кабміні, Верховній Раді», — коментує директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.

Також на підприємстві додали, що кошти на сплачення штрафів має виділяти орган місцевого самоврядування із міського бюджету, а це занадто великі суми.

Аби цього уникнути, Верховна Рада має розглянути та прийняти законопроєкт №3508 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення», який вже близько року перебуває на розгляді народніх депутатів (з 20 травня 2020 р.).

Раніше повідомлялося, що 12 квітня в Миколаєві закінчився опалювальний сезон. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» зупинило 90 котелень.

Крім цього, підприємство потребує 5 млн. гривень на ремонт двох котелень та реконструкцію тепломереж.