Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Миколаєві презентували довідник міських дерев, які можна побачити на вулицях

28 апреля, 2021 11 :00

В Миколаєві презентували перший в своєму роді унікальний довідник-визначник миколаївських дерев. У ньому представлені 14 найбільш поширених у місті зелених насаджень, які знайомі кожному миколаївцю і які легко визначити без допомоги спеціальних навичок. Про це інфморує кореспондент MyCity.

Презентація відбулась 27 березня у Науковій бібліотеці ім. Гмирьова. Серед дерев, які увійшли до визначника: платани, робінії, софори, тополі, дуби, клени, ялини та інші представники міської флори. Це лише перший такий визначник, — зазначають упорядники. Над ним до речі працювали екологи, активісти, представники обласного управління екології. В подальшому готують наступні видання, які будуть містити більш рідкісні дерева.

Визначник орієнтований для широкого кола читачів, але більше за все стануть в нагоді у школярів та студентів.

У визначнику дерев вказані види зелених насаджень, роз’яснюються їхні особливості, функцію. Загалом у виданні зібрана науково-популярна інформація, оздоблена світлинами, — розповідає голова ГО «Кінбурн» Микола Грубий — співробітник Національного природного парку Білобережжя Святослава.

«Екопросвітницька діяльність заключається в тому, щоби діти мали обгрунтовані знання щодо дерев, щоби вони зберігали флору і фауну нашої області, щоби вони мали свою позицію, щодо екологічних питань», — говорить Микола.

Долучились до упорядкування видання викладачі НУК ім. Адмірала Макарова.

«Треба берегти, піклуватися про дерева, при посадці насаджень потрібно брати до уваги дерево, яке підходить для наших кліматичних умов. Дітям, студентам, це буде цікаво. Тут зручна форма видання, яке можна буде брати із собою», — розповідає Інна Тимченко — викладач НУК ім. Макарова, Кандидат технічних наук зі спеціальності «Екологічна безпека».

Провідний фахівець наукового відділу регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Альона Бурятинська відзначає, що довідник допоможе майбутнім поколінням сформувати лююбов до зелених насаджень у місті.

«Берегти можна тільки те, що добре знаєш. Коли ми ходимо по вулицям і бачимо дерева, завдяки цьому визначнику можемо визначити чим одна рослина різниться від іншої, яка його особлива функція».

Відвідали презентацію і депутати. Депутатка обласної ради, головуюча депутатської комісії з «екології» Алла Ряжських відзначила, що довідник має підштовхнути до процесу інвентаризації дерев в Миколаєві, а також запропонувала цікаву акцію для школярів.

«Щоби кожна школа саджала стільки дерев, скільки учнів у школі щороку. Це буде такий захід, який буде виховувати в дітях бережне відношення до довкілля, нашого життя».

А відомий еколог, природоохоронець Олег Деркач підкреслив, що Миколаїв — це єдине місто в Україні, яке немає власного дендропарку.

«Миколаїв — єдиний адміністративний центр в Україні, який не має дендропарку. Але ніхто не займається науково-дослідною роботою, інтродукцією, аклиматизацією»

Цей довідник важливий для подальших кроків зі збереження зелених насаджень в місті.

«Будемо знайомити дітей з різноманіттям дендрофлори, будемо залучати до створення зеленого каркасу міста. Можливо, дійсно, з’явиться у нас дендропарк, як установа і тоді можливо, ми зможемо змінити ставлення громадян до зелених насаджень», — розповів Олег Деркач.

Нагадаємо, що депутати Миколаївської обласної ради одностайно проголосували за створення на території найбільшого парку міста «Дружба» — дендрологічного парку—пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.