Зеленський назвав місце, де планує зустрітися з Путіним

28 апреля, 2021 12 :50

Президент України Володимир Зеленський вважає, що зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним має відбутися на території, яка уособлює мир та діалог. Про це він розповів в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica, передає Офіс президента.

Зеленський зазначив, що зустріч із Путіним «обов’язково відбудеться», але досі залишаються відкритими питання про порядок денний на переговорах, коли і де ця зустріч відбудеться.

На його думку, оптимальним місцем з усіх точок зору є Ватикан.

«Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол – це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту. Саме з цієї причини до Апостольської столиці часто в історії зверталися задля вирішення конфліктів між державами та розбудови мирного майбуття. Це й авторитет, і щире бажання допомогти, і гарантії відповідальності. Папа Римський за своїм покликанням є пророком миру. У цьому Ватикан відрізняється від інших світових гравців: він залишається виключно моральною силою і завжди діє незацікавленим чином, не маючи військово-політичних або економічних інтересів. Посередник з таким авторитетом може надати тієї впевненості, якої не вистачає нашим спробам домовитись», — сказаві він.

Разом з тим Зеленський зауважив, що місце зустрічі має викликати довіру обох сторін. Тоді це буде ефективно.