В Миколаєві оголосили тендер ремонту колектору на Дормашині

29 апреля, 2021 11 :05

Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради оголосив тендер на ремонт дощоприймального колектору по вул. Громадянська на Дормашині. Ця ділянка міста сумно-відома тим, що під час сильних злив постійно затоплюється. 

Інформація про це міститься на сайті електронних торгів Prozorro.

Очікувана віартість робіт — 578 500 грн.

Зазначимо, що капітальний ремонт колектору внесли до Програми економічного і соціального розвитку м. Миколаєва  на 2021 рік, як один з пріоритетних проєктів.

Згідно документації, підрядник має виконати низку робіт:

  • Виконати експертизу робочого проекту щодо ії технічної  та кошторисної складових
  • обстеження  існуючого дощового колектору довжиною 1200м методом телеінспекції
  • робочий проект   капітального ремонту існуючого дощового колектору.
  • передбачити очищення дощового колектору від сміття, капітальний ремонт існуючих оглядових колодязів (об’єми визначаються за результатами обстеження).
  • у разі виявлення, під час обстеження дощового колектору, інженерних мереж які перетинають його і перешкоджають нормальному  гідравлічному режиму відведення дощових стоків у проекті капітального ремонту виконати винос цих комунікацій за межі колектора, з виконанням перепідключення винесених інженерних мереж.

Окрім виконання основних робіт з реконструкції, підрядник забов’язаний відновити асфальтове покриття, яке буде знято на ділянках дощового колектору у процесі капітального ремонту.

Як відомо, саме район «Дормашини» та Центральний проспект під час сильних злив часто підтоплює. Нещодавно, після проведення спеціальної експедиції, було виявлено, що колектор не справляється з потоком води через те, що прямо через нього прокладені труби, які загороджують половину колектору, не даючи воді нормально стікати. Саме роботи по переміщенню труб і планують виконати.

Нагадаємо, що в Миколаєві 16 червня, 2020 р. через сильний дощ підтопило вулиці. У районі «Дормашина» водії потрапили в водяну пастку.  Коментуючи те, що відбувається, 18 червня мер Миколаєва Олександр Сенкевич повідомив, що зливна каналізація в районі «Дормашина» знаходиться в нормальному стані. Але зливоприймачів не вистачає.

24 липня ситуація з підтопленням «Дормашини» знову повторилася. Після дощу машини «плавали» біля «Дормашини». Після цього в департаменті ЖКГ заявили, що «Дормашину» затопило через підрядників, які не прибрали скошену траву.

25 червня глава адміністрації Центрального району Миколаєва Олександр Береза ​​повідомив, що район «Дормашини» в центрі міста затоплює під час дощів через те, що там раніше проходило русло давньої річки. Також однією з причин затоплення, на його думку, є засмічення каналізації жителями приватного сектора.