Зубру Мурко із миколаївського зоопарку виповнилось 12 років

29 апреля, 2021 19 :45

У Миколаївському зоопарку знову іменинник – свій 12 день народження відзначає зубр на ім’я Мурко. Він прибув до зоосаду в далекому 2010 році і  має статус «зниклий в природі».

Про це повідомляє пресслужба Миколаївського зоопарку.

Зазначається, що характер у Мурка спокійний та врівноважений, він ніколи не проявляє агресії до обслуговуючого персоналу, але й недбалого ставлення до себе теж не потерпить. Співробітники зоопарку ласкаво звуть його Мурчиком.

Живе зубр не сам, а з самицею Гаєю, яка народилася 29.10.2009 року і приїхала 21.11.2013 року із Талліннського зоопарку, та їхньою дочкою Муреною, яка народилася 4 вересня 2020 року у нашому зоопарку.

Мурко полюбляє влітку ласувати кавунами, а восени – жолудями. Крім цього, він вміє виконувати трюки та полюбляє бавитися із величезними гілками дерев, які перекидає мов пушинку.

На сьогоднішній день зубри (лат. Bison bonasus) – це найбільші та найважчі тварини Європи. Вони зникли в дикій природі на початку XX століття і залишилися лише в зоопарках. У Червоній книзі їхній статус так і звучить – «зниклий в природі». В 1923 році у Німеччині у Франкфурті-на-Майні було створено Міжнародне товариство з охорони зубрів, яке відшукало 56 особин, з них 27 самців і 29 самок.

Миколаївський зоопарк також зробив свій внесок у справу збереження зубрів. Цікавим є те, що за всю історію утримання та розмноження цих тварин у Миколаївському зоопарку народилося 15 зубренят.

Утримуючи у своїй колекції зубрів, Миколаївський зоопарк робить все можливе для забезпечення їм гарних умов проживання, завдяки чому тварини добре себе почуваються, мають гарний апетит, та успішно розмножуються.