В Україні хочуть ввести штрафи за куріння електронних сигарет у громадських місцях

29 апреля, 2021 17 :35

Нардеп Олексій Гончаренко вніс 28 квітня до Верховної Ради законопроект №5435 про введення штрафів за куріння електронних сигарет у недозволених місцях. Таке порушення має тягнути за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Про це він повідомив у Телеграмі.

Наразі у законодавстві терміни «тютюнові вироби» та «електронна сигарета» – це не тотожні поняття або слова синоніми, тому притягнути до відповідальності за куріння у заборонених місцях осіб, які використовують електронні сигарети та інші подібні пристрої, неможливо.

«Я вважаю, це неприпустимо. Тютюновий дим навіть від спеціальних електронних пристроїв є шкідливим. Наукцовці це вже давно довели. Тому вкрай необхідно внести до закону певні корективи. Підкреслюю – мова йде про куріння саме у заборонених для цього місцях. Переконаний, що цей крок допоможе нам зменшити шкідливий вплив вживання будь-яких тютюнових виробів на здоров’я населення», — написав він.

Зазначимо, що станом на 29 квітня на сайті Верховної Ради України поки що немає жодних документів, щоб стало зрозумілим, що саме зазначено в законопроекті.

Нагадаємо, що голова Верховної Ради України Дмитро Разумков неодноразово просив народних депутатів не курити у парламенті IQOS.