Депутати облради рекомендовали громадам виділити фінансову допомогу підприємцям, постраждалим від наслідків COVID-19.

29 апреля, 2021 13 :50

Депутати Миколаївської обласної ради рекомендували ОТГ надати фінансову допомогу підприємцям, які постраждали від пандемії COVID-19. Відповідне рішення було прийнято в  ході онлайн-засідання сесії в четвер, 29 квітня, — повідомляє кореспондент MyCity.

Проект рішення передбачає в межах наявного фінансового ресурсу рекомендувати територіальним громадам надати фінансову допомогу підприємцям, яким завдав збитків COVID-19.

Спочатку депутати проголосували за проект цього рішення загалом. А після цього почали висловлювати свої критичні зауваги та висловлювати доповнення.

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазеева повідомила, що окрім фінансової допомоги, яку мали би надати ОТГ, виділятимуть кошти і з обласного бюджету. Ця допомога мала би надходити за умов співфінансування.

Депутат Алла Ряжських зазначила, що набагато доцільніше рекомендувати місцевим громадам тимчасово скасувати єдиний податок — мовляв це буде більш відчутно для підприємців.

Більшість депутатів також розкритикували цю рекомендацію.

Вадим Олабін назвав проект рішення абсурдним, адже він носить лише рекомендативний характер, відтак не є обов’язковим.

Депутат Андрій Закусилов повідомив, що у місцевих рад і без цього не вистачає фінансування.

«Де ОТГ брати гроші на виплату компенсацій? Навіть якщо у нас і рекомендаційний характер носить це рішення, то ви підкажіть, де брати гроші? Всі прекрасно знають, що зараз впали надходження до бюджетів ОТГ», — зауважив Андрій Закусилов.

Депутат Руслан Пересунько взагалі заявив, що це політичне рішення, бо обласна рада не повинна втручатися в місцеве самоврядування.

За відповідний проект рішення проголосував 31 депутат з 33 необхідних. Незважаючи на те, що рішення не було прийняте депутатами, голова Миколаївської обласної ради пояснила, що в голосуванні враховується рішення, яке було проглосоване за основу.

«Перше рішення, яке було прийняте за основу вважається прийнятим», — помітила Замазєєва.

Нагадаємо, що сесія Миколаївської облради, 29 квітня вперше зібралась в онлайн-режимі.