ВР призначила Галущенка міністром енергетики: що про нього відомо

29 апреля, 2021 15 :52

Верховна Рада проголосувала за призначення новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». Рішення підтримали 305 нардепів.

Новопризначений міністр енергетики склав присягу члена Кабінету Міністрів.

Кандидатуру Галущенка виніс на розгляд Ради прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Профільний комітет підтримав призначення Галущенка.

Як повідомляє «Громадське«, посада міністра енергетики в Україні залишається вільною вже понад рік — з березня 2020 року. З кінця минулого року виконувачем обов’язків міністра був Юрій Вітренко, а напередодні Кабмін призначив його головою правління держкомпанії «Нафтогаз».

У 2013-2014 роках був виконавчим директором із правового забезпечення держпідприємства «Національна атомна енергогенерувальна компанія «Енергоатом»». У травні 2020 року уряд призначив Германа Галущенка віцепрезидентом цієї компанії. Він залишався на цій посаді й досі.

За минулий рік Галущенко задекларував 5,1 мільйона грн доходів. Зокрема він отримав 222 тисячі грн за роботу у Київському національному університеті імені Т. Шевченка, 1,7 мільйона грн — за роботу в «Енергоатомі» та 3,1 мільйона грн — гонорар від Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торговій палаті.

У 1995 році закінчив Львівський державний університет за спеціальністю правознавство, отримавши диплом юриста з відзнакою. Також має диплом магістра міжнародного менеджменту Української академії зовнішньої торгівлі за фахом менеджмент зовнішньоекономічної діяльності.

Він працював у прокуратурі та Міністерстві закордонних справ. Мав досвід роботи на керівних посадах у центральних органах виконавчої влади. У різні роки обіймав посади заступника керівника департаменту секретаріату адміністрації президента України, директора департаменту судової роботи Міністерства юстиції.