Лікування «постковідного» синдрому: які заклади на Миколаївщині готові надати допомогу

4 мая, 2021 11 :07

20 квітня Міністерство охорони здоров’я затвердило протокол надання реабілітаційної допомоги пацієнтам з коронавірусом та реконвалесцентам, тобто тим, хто одужують та мають так званий постковідний синдром. Міністерство доручило місцевим адміністраціям визначити місця, де проводитимуть таку реабілітацію. В управлінні охорони здоров’я Миколаївської ОДА на запит MyCity розповіли, які заклади для цього визначили в нашій області.

Відповідно до інформації управління охорони здоров’я (УОЗ — ред.), на Миколаївщині готові цьогоріч надавати медичнi послуги з реабiлiтацiї пацiентiв, якi перехворiли на коронавірус, 6 закладів. Здебільшого це заклади, де зараз лікують хворих на коронавірус. Санаторіїв у переліку немає.

  1. КНП «Миколаївська обласна лiкарня вiдновного лiкування»;
  2. КНП «Миколаївський обласний госпіталь ветеранів війни»;
  3. КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня»;
  4. КНП «Миколаївська міська лікарня №3»;
  5. КНП «Миколаївська міська лікарня № 5»;
  6. КНП «Міська дитяча лікарня №2».

«Зазначенi заклади мають необхiдний ресурс для забзпечення ефективної медичноi реабiлiтацiї пацiентiв, якi перехворіли коронавірусною хворобою», та заявили про готовнiсть надавати таку послугу», — повідомили в УОЗ.

Поки про додаткове фінансування мова не йде, оскільки пакет послуг щодо реабілітації постковідних хворих ще не включили до програми медичних гарантій.

Нагадаємо, головний лікар Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб Світлана Федорова розповіла, як подолати «постковідний» синдром.