Довідки замість лікарняних: миколаївцям пояснили, через що виникла проблема

30 апреля, 2021 12 :04

Миколаївці неодноразово скаржилися на те, що вони не можуть отримати лікарняний. Замість нього видають довідку, але потім виникають труднощі з виплатами. В управлінні охорони здоров’я пояснили, чому виникала така ситуація.

Як зазначається, через те, що з МОЗ України тимчасово не надходять бланки листків непрацездатності, видають довідки замість листків непрацездатності встановленої форми. Але потім довідки повинні обміняти на лікарняний.

«Видача довідок про тимчасову непрацездатність проводиться у тому ж порядку, що й листків непрацездатності, і лише тими медичними закладами, у яких повністю використані наявні бланки. Після отримання бланків листків непрацездатності з МОЗ України обмін довідок буде проводитись в закладі охорони здоров’я — лікарем, завідуючим відділення, головою ЛКК», — повідомили в управлінні.

Станом на 28 квітня закладами охорони здоров’я м. Миколаєва видано 8 216 довідок, які підлягають обміну на листки непрацездатності в разі їх надходження. На сьогодні МОЗ України вирішує питання забезпечення регіонів бланками встановленої форми.

Що стосується електронних лікарняних, то в УОЗ зазначили, що модуль медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я має бути впроваджено до 30 червня 2021 року, формування листків непрацездатності 100% в електронному вигляді планується впровадити до 31 грудня 2021.