На Миколаївщині середня зарплата становить 13,5 тисяч гривень

2 мая, 2021 18 :11

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ, організацій (із кількістю працюючих 10 осіб і більше) у березні 2021 року становила 13462 грн, що на 8,6% більше ніж у лютому цього року. Реальна заробітна плата відносно лютого зросла на 6,9%. Про це повідомляє Головне управління статистики України у Миколаївській області.

Найвищий рівень нарахованої заробітної плати спостерігався у працівників підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 34,2 тис. грн. У складському господарстві та допоміжній діяльності у сфері транспорту штатному працівнику нараховано 17,2 тис. грн; у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання; виробництві меблів, іншої продукції, ремонті і монтажі машин і устатковання; виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 15,4–14,9 тис. грн; у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції та охороні здоров’я – 13,1 тис. грн; у фінансовій та страховій діяльності; інформації та телекомунікаціях; у виробництві машин і устаткування, не віднесених до інших угруповань – 12,4–11,8 тис. грн. Водночас на підприємствах операцій із нерухомим майном; текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів; з виробництва електричного устатковання розмір нарахованої заробітної плати не перевищив 7 тис. грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій області за березень збільшилась на 5,9 млн грн (на 11,7%) і на 1 квітня 2021 року становила 56,6 млн грн. Вагома частка боргу зосереджена на підприємствах м. Миколаєва (45,2 млн.грн, або 79,9%), за видами економічної діяльності – у складському господарстві та допоміжній діяльності у сфері транспорту (23,5 млн.грн, або 41,5%).

Роботодавці вчасно не розрахувалися з 2,3 тис. працівників, кожному з яких не виплачено у середньому 24,3 тис. грн.