Колекція краєзнавчого музею в Миколаєві поповнилася раритетним посудом

2 мая, 2021 18 :46

Фонди Миколаївського обласного краєзнавчого музею поповнилися раритетними предметами кінця ХІХ – початку ХХ ст. через закупівельну комісію у приватної особи. Це порцеляновий та напівфаянсовий посуд товариства М.С. Кузнєцова – одного з найбільших порцеляно-фаянсових виробництв Російської імперії. Про це повідомили у музеї.

Товариство було засновано у 1889 році російським промисловцем і підприємцем з роду Кузнєцових – Матвієм Сидоровичем Кузнєцовим — і проіснувало до 1917 року, коли більшість підприємств було націоналізовано.

Серед експонатів тарілки глибокі та мілкі для перших і других страв, чашка, розетка з художнім друком, сервіз столовий з 8 предметів та 2 соусники.

«На фабриках М.С. Кузнєцова загалом виготовляли порцеляновий, фаянсовий, опаковий і напівфаянсовий посуд. Зусиллями «Товариства» на території сучасної України було засновано 2 підприємства: «Ново-Харківська фабрика М.С. Кузнєцова в селі Буди» (Будянський фаянсовий завод ) ( 1887 р.) та Слов’янський порцеляновий завод (1892 р). У 1902 р. Кузнєцову було надано почесне звання «Постачальника двору його імператорської величності», — розповіли в музеї.

Там додали, що колекція Кузнєцовського посуду в фондах музею поповнилася завдяки зусиллям директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Володимира Михайлова, який нещодавно помер.