Суд перевів під цілодобовий домашній арешт Антоненка, якого звинувачують у вбивстві Шеремета

30 апреля, 2021 17 :19

Шевченківський райсуд Києва 30 квітня змінив запобіжний захід сержанту прес-служби Сил спеціальних операцій та військовому музиканту Андрію Антоненку з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Його обвинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Також Антоненко носитиме електронний браслет контролю.

Про це інформує журналіст видання LB.ua з зали суду.

Прокурор Офісу Генпрокурора Михайло Тішин вперше не заперечував проти обрання не м’якшого запобіжного заходу, ніж цілодобовий домашній арешт.

Цього разу сторона обвинувачення наголошувала виключно на ризику втечі. За словами прокурора, цей ризик — ключовий. Тішин також побіжно згадав про ризик впливу на свідків, спеціалістів та експертів, проте не навів аргументи на підтвердження його актуальності.

Важливо додати, що раніше прокурор обґрунтовував ризик втечі виключно тим, що Антоненко усвідомлює тяжкість покарання. За словами адвокатів, захист здав у Державну міграційну службу паспорти для виїзду за кордон обвинуваченого та ініціював їхнє знищення, аби виключити ризик переховування.

“Навіть у багатьох позиціях та рішеннях ЄСПЛ встановлено, що загроза тяжкості покарання не може бути підставою для обрання найсуворішого запобіжного заходу.  Не можна сказати, що якщо людину обвинувачують у чомусь тяжкому, то обов’язково вона втече. Ми вважаємо, що прокурор зрештою всі докази спромігся проаналізувати і розуміє, що працівники Нацполіції раніше надавали йому недостатньо обґрунтовані докази”, — висловився адвокат.

30 квітня суд досліджував докази з 9 тому щодо знайомства обвинуваченої волонтерки та дитячого хірурга Юлії Кузьменко з Андрієм Антоненком. На думку прокурора, листування між ними в соцмережі підтверджують, що фігуранти справи нібито були знайомі задовго до вбивства Павла Шеремета та часто спілкувались. Проте адвокат наголошує: докази підтверджують, що обвинувачені віртуально листувались лише кілька разів.

Також у засіданні досліджували експертизи щодо корпусу міни МОН-50 — речового доказу, який належав Антоненку і був знайдений при обшуці.  Як наголошує захист: у спецпризначенця та військового музиканта знайшли не міну, а корпус МОН-50, який не є вибуховим пристроєм і використовувався у його творчій діяльності. Досліджені експертизи також вказали, що це не вибуховий пристрій і не становить загрози. Окрім того, суд вперше поставив детальні питання щодо походження корпусу МОН-50 обвинуваченому. Антоненко розповів, що цей предмет йому подарували під час гастролей в зоні АТО/ООС. Надалі захист проситиме, аби суд допитав відомого музиканта Олександра Положинського, який був при цьому присутній.

Нагадаємо, раніше під цілодобовий домашній арешт відпустили іншу підозрювану – Юлію Кузьменко.